KONST / Litografier / Färglitografi 15207003
*
nr 1520 7003
Nils Wedel
(1897-1967), Sverige
"Flykt undan verkligheten". Signerad. Färglitografi, bildmått: 26x32 cm. Yttermått inklusive ram: 46x53 cm
Nils Wedel, svensk bildkonstnär född i Göteborg 1897, död 1967.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 6 februari 2023
kl 20:07:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
6/2 18:06:43
1
Vinnande bud
6/2 20:00:34
2
350 kr
6/2 20:00:34
1
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Nils Wedel
Nils Wedel, svensk bildkonstnär född i Göteborg 1897, död 1967.
Läs mer om Nils Wedel
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad nils wedel sverige
-
9380 Färglitografi
Alain Soucasse (f. 1951), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:17
-
9037 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:08
-
9038 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:12
-
9036 Färglitografi
Camilla Pyk (f. 1966), Sverige. Signerad, numrerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:55
-
8264 Färglitografi
Jan Roede. Signerad, numrerad 87/100, daterad 1993..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:29
-
9084 Färglitografi
Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:41
*
Nils Wedel
Nils Wedel, svensk bildkonstnär född i Göteborg 1897, död 1967.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Nils Wedel
nr 1520 7003
Nils Wedel
(1897-1967), Sverige
"Flykt undan verkligheten". Signerad. Färglitografi, bildmått: 26x32 cm. Yttermått inklusive ram: 46x53 cm
Nils Wedel, svensk bildkonstnär född i Göteborg 1897, död 1967.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 600 kr |
Såld: | 400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 6 februari 2023 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
6/2 18:06:43 | 1 | Vinnande bud |
6/2 20:00:34 | 2 | 350 kr |
6/2 20:00:34 | 1 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Nils Wedel
Nils Wedel, svensk bildkonstnär född i Göteborg 1897, död 1967.Läs mer om Nils Wedel
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad nils wedel sverige
-
9380 Färglitografi
Alain Soucasse (f. 1951), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:17 -
9037 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:08 -
9038 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:12
-
9036 Färglitografi
Camilla Pyk (f. 1966), Sverige. Signerad, numrerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:55 -
8264 Färglitografi
Jan Roede. Signerad, numrerad 87/100, daterad 1993..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:29 -
9084 Färglitografi
Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:41